Week 1

Wednesday 28 October 2015

15:00 – Electric Vs Mekelakeya (AA)

17:30 – Dedebit Vs. Wolaitta Dicha (AA)

Thursday 29 October 2015

15:00 – Adama Kenema Vs. Kidus Giorgis (Adama Abebe Bikila)

15:00 – Hawassa Kenema Vs. Sidama Bunna (Hawassa)

15:00 – ArbaMinch Kenema Vs. Hadiya Hossana (ArbaMinch)

15:00 – Dashen Bira Vs. DireDawa Kenema (Fasiledes)

17:30 – Ethiopia Bunna Vs. Ethiopia Nigd Bank (AA)

 

Week 2

Sunday 1 November 2015

15:00 – Ethiopia Nigd Bank Vs. Dedebit (AA)

15:00 – Adama Kenema Vs. Electric (Adama Abebe Bikila)

17:30 – Mekelakeya Vs. Ethiopia Bunna (AA)

Monday 2 November 2015

15:00 – DireDawa Kenema Vs. Hawassa Kenema (DireDawa)

15:00 – Hadiya Hossana Vs. Dashen Bira (Hossana)

15:00 – Wolaitta Dicha Vs. ArbaMinch Kenema (Boditti)

17:30 – Kidus Giorgis Vs. Sidama Bunna (AA)

 

Week 3

Saterday 12 December 2015

15:00 – ArbaMinch Kenema Vs. Ethiopia Nigd Bank (ArbaMinch)

15:00 – Dashen Bira Vs. Wolaitta Dicha (Fasiledes)

15:00 – Hawassa Kenema Vs. Hadiya Hossana (Hawassa)

15:00 – Sidama Bunna Vs. DireDawa Kenema (Yirgalem)

16፡00 – Electric Vs. Kidus Giorgis (AA)

Sunday 13 December 2015

15:00 – Ethiopia Bunna Vs. Adama Kenema (AA)

17:30 – Dedebit Vs. Mekelakeya (AA)

 

Week 4

Wednesday 16 December 2015

15:00 – Kidus Giorgis Vs. DireDawa Kenema (AA)

17:30 – Ethiopia Nigd Bank Vs. Dashen Bira (AA)

Thursday 17 December 2015

15:00 – Hadiya Hossana Vs. Sidama Bunna (Hossana)

15:00 – Wolaitta Dicha Vs. Hawassa Kenema (Boditti)

15:00 – Mekelakeya Vs. ArbaMinch Kenema (AA)

15:00 – Adama Kenema Vs. Dedebit (Adama Abebe Bikila)

17:30 – Electric Vs. Ethiopia Bunna (AA)

 

Week 5

Monday 21 December 2015

15:00 – ArbaMinch Kenema Vs. Adama Kenema (ArbaMinch)

15:00 – Dashen Bira Vs. Mekelakeya (Fasiledes)

15:00 – Hawassa Kenema Vs. Ethiopia Nigd Bank (Hawassa)

15:00 – Sidama Bunna Vs. Wolaitta Dicha (Yirgalem)

15:00 – DireDawa Kenema Vs. Hadiya Hossana (DireDawa)

17:30 – Dedebit Vs. Electric (AA)

Tuesday 22 December 2015

17:30 – Ethiopia Bunna Vs. Kidus Giorgis (AA)

 

Week 6

Saterday 26 December 2015

15:00 – Kidus Giorgis Vs. Hadiya Hossana (AA)

15:00 – Wolaitta Dicha Vs. DireDawa Kenema (Boditti)

17:30 – Ethiopia Nigd Bank Vs. Sidama Bunna (AA)

Sunday 17 December 2015

15:00 – Mekelakeya Vs. Hawassa Kenema (AA)

15:00 – Adama Kenema Vs. Dashen Bira (Adama Abebe Bikila)

17:30 – Ethiopia Bunna Vs. Dedebit (AA)

Monday 18 December 2015

17:30 – Electric Vs. ArbaMinch Kenema (AA)

 

Week 7

Thursday 31 December 2015

15:00 – ArbaMinch Kenema Vs. Ethiopia Bunna (ArbaMinch)

15:00 – Dashen Bira Vs. Electric (Fasiledes)

15:00 – Hawassa Kenema Vs. Adama Kenema (Hawassa)

15:00 – Sidama Bunna Vs. Mekelakeya (Yirgalem)

15:00 – DireDawa Kenema Vs. Ethiopia Nigd Bank (DireDawa)

15:00 – Hadiya Hossana Vs. Wolaitta Dicha (Hossana)

17:30 – Dedebit Vs. Kidus Giorgis (AA)

 

Week 8

Saturday 13 February 2016

15:00 – Adama Kenema Vs. Sidama Bunna (Adama Abebe Bikila)

15:00 – Electric Vs. Hawassa Kenema (AA)

17:30 – Mekelakeya Vs. DireDawa Kenema (AA)

Sunday 14 February 2016

15:00 – Ethiopia Nigd Bank Vs. Hadiya Hossana (AA)

17:30 – Kidus Giorgis Vs. Wolaitta Dicha (AA)

Monday 15 February 2016

15:00 – Dedebit Vs. ArbaMinch Kenema (AA)

17:30 – Ethiopia Bunna Vs. Dashen Bira (AA)

 

Week 9

Saterday 20 February 2016

15:00 – ArbaMinch Kenema Vs. Kidus Giorgis (ArbaMinch)

15:00 – Dashen Bira Vs. Dedebit (Fasiledes)

15:00 – Hawassa Kenema Vs. Ethiopia Bunna (Hawassa)

15:00 – Sidama Bunna Vs. Electric (Yirgalem)

15:00 – DireDawa Kenema Vs. Adama Kenema (DireDawa)

15:00 – Hadiya Hossana Vs. Mekelakeya (Hossana)

15:00 – Wolaitta Dicha Vs. Ethiopia Nigd Bank (Boditti)

 

Week 10

Wednesday 24 February 2016

15:00 – Adama Kenema Vs. Hadiya Hossana (Adama Abebe Bikila)

15:00 – Electric Vs. DireDawa Kenema (AA)

17:30 – Ethiopia Bunna Vs. Sidama Bunna (AA)

Thursday 25 February 2016

15:00 – ArbaMinch Kenema Vs. Dashen Bira (ArbaMinch)

15:00 – Mekelakeya Vs. Wolaitta Dicha (AA)

17:30 – Dedebit Vs. Hawassa Kenema (AA)

Friday 26 February 2016

17:30 – Kidus Giorgis Vs. Ethiopia Nigd Bank (AA)

 

Week 11

Tuesday 1 March 2016

15:00 – Dashen Bira Vs. Kidus Giorgis (Fasiledes)

15:00 – Hawassa Kenema Vs. ArbaMinch Kenema (Hawassa)

15:00 – Sidama Bunna Vs. Dedebit (Yirgalem)

15:00 – DireDawa Kenema Vs. Ethiopia Bunna (DireDawa)

15:00 – Hadiya Hossana Vs. Electric (Hossana)

15:00 – Wolaitta Dicha Vs. Adama Kenema (Boditti)

17:30 – Ethiopia Nigd Bank Vs. Mekelakeya (AA)

 

Week 12

Saterday 5 March 2016

15:00 – Dedebit Vs. DireDawa Kenema (AA)

17:30 – Kidus Giorgis Vs. Mekelakeya (AA)

Sunday 6 March 2016

15:00 – Adama Kenema Vs. Ethiopia Nigd Bank (Adama Abebe Bikila)

15:00 – Electric Vs. Wolaitta Dicha (AA)

15:00 – Ethiopia Bunna Vs. Hadiya Hossana (AA)

15:00 – ArbaMinch Kenema Vs. Sidama Bunna (ArbaMinch)

15:00 – Dashen Bira Vs. Hawassa Kenema (Fasiledes)

 

Week 13

Saterday 12 March 2016

15:00 – Hawassa Kenema Vs. Kidus Giorgis (Hawassa)

15:00 – Sidama Bunna Vs. Dashen Bira (Yirgalem)

15:00 – DireDawa Kenema Vs. ArbaMinch Kenema (DireDawa)

15:00 – Hadiya Hossana Vs. Dedebit (Hossana)

15:00 – Wolaitta Dicha Vs. Ethiopia Bunna (Boditti)

15:00 – Ethiopia Nigd Bank Vs. Electric (AA)

17:30 – Mekelakeya Vs. Adama Kenema (AA)

ያጋሩ

Leave a Reply